Nevşehir Merkez Abdullah Müminoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Abdullah  Müminoğlu

merkez, NEVŞEHİR
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , LGS TEOG Matematik Kursu , AYT Matematik Kursu , Matematik Kursu , TYT Matematik Kursu , KPSS Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Abdullah Müminoğlu, NEVŞEHİR MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 14.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. NEVŞEHİR ilinde hizmet veren 28 kurs/özel ders verenden 5 . sıradadır. Başta Lise Matematik Özel Ders olmak üzere 8 farklı kurs/özel ders vermektedir. Abdullah Müminoğlu, 3 gelen talepten 3 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Matematik anlatımında her düzeye hitap edebiliyor, çıkmış sorularla destekli konu anlatımı yapıyorum. İlk dersimiz ücretsiz olup 05435053408 irtibat numaramdır. Şimdiden başarılar :)


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Ortaokul Matematik Özel Ders Nedir?

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Matematik Özel Dersi Süresi Ve Sıklığı Ne Olmalıdır?

Özel matematik dersi sıklığı, öğrencinin eksik olduğu konular ve ihtiyaç hissettiği konular dikkate öğretmen ve öğrenci tarafından birlikte planlanmalıdır. Bu aşamada öğrencinin, dinlenmiş, zinde ve algısının açık olacağı zamanlar göz önünde tutulmalıdır. Bir ders için özel ders saatleri öğrencinin algısına göre planlanmalıdır.(Bu da genel olarak günlük üç saat olarak düşünülebilir.) Daha fazla özel dersin öğrencide zihin yorgunluğu oluşturacağı dikkate alınmalıdır.

Matematik Özel Dersinin  Öğrenciye Sağladığı Faydalar

• Matematik özel dersi sayesinde her öğrenciye özel çalışma metodu belirlenebilir.
• Matematik özel dersinin bire bir olması sayesinde öğrencinin anlama hızı artacaktır.
• Matematik özel dersi ile hem öğretmen hem öğrenci için verimli ders saati geçirme imkanı yakalayabilir.
• Matematik özel dersi ile kuvvetli bir öğretmen-öğrenci  ilişkisi yakalanabilir.
• Matematik özel dersi ile öğretmenin öğrenciye karşı empati kurabilmesi sağlanmış olur.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin matematik dersine karşı daha fazla ilgi göstermesi ve konsantrasyonunun artması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrencide dikkat eksikliğinin daha az olması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi ile eksiklerin hızlı tespiti  sağlanır ve o yönde yoğun çalışma sayesinde eksiklikler hızlıca giderilebilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrenci rahatlıkla soru sorabilme imkani yakalar.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin kendine güveni artar.
• Matematik özel dersi ile derse olan ilginin artması sağlanır.
Verilen Kursların Ayrıntıları
İlkokul düzeyinde hitabın, öğrencinin anlayabileceği şekilde anlatımın ne kadar önemli olduğu malumunuz. İlöğretim matematik öğretmenliği mezunu olarak sizinle çalışmaktan keyif duyacağım. Öğrencim ile en uygun düzeyde bağımı kurup onunla en güzel şekilde ilgilenebilirim, şimdiden başarılar dilerim :)
İyi bir meslek sahibi olma yolundaki basamaklardan belki de en önemli basamak olan LGS sınavı.. Her eğitimcinin ders anlatımında ilköğretim düzeyine uygun hitap tarzını yakalayamadığını ve tam anlamıyla verimli olamadığını biliyoruz. İlköğretim matematik öğretmeliği mezunu olarak öğrencimin başarısı için en uygun düzeyde ders alatımı için benimle irtibata geçebilirsiniz :) (05435053408)
AYT matematik, iyi bir anlatan olduğu sürece problemli bir süreç değildir. Derslerimin en önemli özelliği, kavram karmaşasına ortam hazırlamadan tane tane açık ve net olarak konu anlatımı yapmamdır. Şimdiye kadar her düzeyde öğrenciyle çalıştım ve sizin için en de uygun anlatım tarzını bulmamız çok zaman almayacak :-)
Artık atanmanın, düzen kurmanın zamanı geldi değil mi !.. Matematiğin ne kadar önemli olduğu malumunuz ve ben sizin ihtiyacınız olan matematik bilgisini en uygun ve sade şekilde en kısa sürede size kazandırabilirim. Derslerimizden sonra bana whatsapp üzerinden istediğiniz kadar soru çözdürebilirsiniz. Uzun uzadıya ders işlemekten ziyade sadece gerekli bilgileri vermek taraftarıyım.. Amacımız en kısa sürede en fazla verimi almak, şimdiden başarılar dilerim ::)