Ordu Merkez Sevgi Demir

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Sevgi Demir

merkez, ORDU
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise İngilizce Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders , İngilizce Özel Ders , İngilizce Kursu , Çocuklar İçin İngilizce Kursu , Matematik Kursu , LGS (TEOG) İngilizce Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Sevgi Demir, ORDU MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 18.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. ORDU ilinde hizmet veren 47 kurs/özel ders verenden 1 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 11 farklı kurs/özel ders vermektedir. Sevgi Demir, 7 gelen talepten 7 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ordu Üniversitesi Matematik Bölümünü 1. lik ile bitirmiş bulunmaktayım.  Yüksek lisans mezunuyum. 6 yıldır ortaokul matematik,fen bilgisi , türkçe ve sosyal bilgiler ve lise matematiğinde özel ders vermekteyim. Ayrıca ygs,yks ve dgs türkçe dersi vermekteyim. Açı kolejinde öğretmen olarak 1 senedir çalışıyorum. LGS öğrencilerine yaz kursu vermekteyim. kendi evim ders için uygundur.

Fotoğraflar

Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise İngilizce Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik ingilizce özel dersi verilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Lise matematiğinde konu anlatımı ve özel tekniklerle dersle ek takviye yapıyorum.
Öğrencilerimi 5. sınıftan  başlayarak hem derslerine takviye hemde lgs ve benzeri sınavlarına hazırlıyorum.
Matemeatik konu anlatımı , test, deneme ve yazılıya hazırlık çalışmaları yapıyorum. Öğrenci en etkili nasıl öğrenirse ona uygun ders anlatımı yapıyorum.
İlk ve orta okul , lise , lgs , yks, tyt, dgs derlseri veriyorum.