Sakarya Serdivan Büşra Saraçoğlu

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Büşra  SARAÇOĞLU

serdİvan, SAKARYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Ortaokul Matematik Özel Ders , Ortaokul İngilizce Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , İlkokul İngilizce Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Büşra SARAÇOĞLU , SAKARYA SERDİVAN ve civarında hizmet vermekte olup 25.03.2019 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAKARYA ilinde hizmet veren 239 kurs/özel ders verenden 163 . sıradadır. Başta Ortaokul Matematik Özel Ders olmak üzere 4 farklı kurs/özel ders vermektedir. Büşra SARAÇOĞLU , 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Kocaeli Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisiyim. Fakültemin zorunlu kıldığı teorik eğitimi tamamlamış olup Şubat itibariyle Sakarya Özel Ada Tıp Hastanesinde staja başladım.  Hem gittiğim lise hemde üniversite sayesinde kendimi matematik,fen bilimleri ve ingilizce alanında geliştirdiğimi düşünüyorum. Sakarya genelinde Merkez, Serdivan, Adapazarı, Akyazı ve Karapürçek ilçelerinde ders verebilirim.  


Ortaokul Matematik Özel Ders Nedir?

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Matematik Özel Dersi Süresi Ve Sıklığı Ne Olmalıdır?

Özel matematik dersi sıklığı, öğrencinin eksik olduğu konular ve ihtiyaç hissettiği konular dikkate öğretmen ve öğrenci tarafından birlikte planlanmalıdır. Bu aşamada öğrencinin, dinlenmiş, zinde ve algısının açık olacağı zamanlar göz önünde tutulmalıdır. Bir ders için özel ders saatleri öğrencinin algısına göre planlanmalıdır.(Bu da genel olarak günlük üç saat olarak düşünülebilir.) Daha fazla özel dersin öğrencide zihin yorgunluğu oluşturacağı dikkate alınmalıdır.

Matematik Özel Dersinin  Öğrenciye Sağladığı Faydalar

• Matematik özel dersi sayesinde her öğrenciye özel çalışma metodu belirlenebilir.
• Matematik özel dersinin bire bir olması sayesinde öğrencinin anlama hızı artacaktır.
• Matematik özel dersi ile hem öğretmen hem öğrenci için verimli ders saati geçirme imkanı yakalayabilir.
• Matematik özel dersi ile kuvvetli bir öğretmen-öğrenci  ilişkisi yakalanabilir.
• Matematik özel dersi ile öğretmenin öğrenciye karşı empati kurabilmesi sağlanmış olur.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin matematik dersine karşı daha fazla ilgi göstermesi ve konsantrasyonunun artması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrencide dikkat eksikliğinin daha az olması sağlanabilir.
• Matematik özel dersi ile eksiklerin hızlı tespiti  sağlanır ve o yönde yoğun çalışma sayesinde eksiklikler hızlıca giderilebilir.
• Matematik özel dersi sayesinde öğrenci rahatlıkla soru sorabilme imkani yakalar.
• Matematik özel dersi ile öğrencinin kendine güveni artar.
• Matematik özel dersi ile derse olan ilginin artması sağlanır.

Ortaokul İngilizce Özel Ders Nedir?

ortaokul 5-6-7. sınıflar ders takviyesi, 8. sınıf teog sınavına yönelik ingilizce özel dersi verilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Liseye geçiş için önemli olan bu süreçte, öğrencinin matematik alanındaki eksiklerini gidermesinde ve soru çözmeyi pratiğe oturmasında yardımcı olacağımı düşünüyorum.
Lisans eğitimim sırasında aldığım yabancı dil ve ingilizce kursu sayesinde dil ögrenmeye yeni başlayan öğrenciler için kolaylık sağlayabileceğimi düşünüyorum.  
Hem lise eğitimim hemde mühendislik eğitimim sayesinde matematik ve fen bilimleri dalında kendimi geliştirdiğime inanıyorum. Aynı şekilde bilgi aktarımı sırasında karşımdaki kişiyi analiz edip, anlayacağı en kolay yolu seçerek konuyu aktarırım. Daha sonra bol örneklerle pekişmesini sağlarım.
Lisans eğitimim sırasında aldığım yabancı dil ve ingilizce kursu sayesinde dil ögrenmeye yeni başlayan öğrenciler için kolaylık sağlayabileceğimi düşünüyorum.