Sakarya Merkez Elif Aslı Yıldırım

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Elif Aslı Yıldırım

merkez, SAKARYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Konuşma Terapisi Kursu , Okul Dönemi İşitme Engelliler Eğitimi Kursu , Okuma Yazma Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Elif Aslı Yıldırım, SAKARYA MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 25.09.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAKARYA ilinde hizmet veren 240 kurs/özel ders verenden 56 . sıradadır. Başta Konuşma Terapisi olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Elif Aslı Yıldırım, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Odyoloji lisans mezunu . Yüksek lisans yapıyor. Rehabilitasyon merkezi konuşma bozukluğu , işitme yetersizliği eğitimi deneyimli

Fotoğraflar

Konuşma Terapisi Nedir?

Dil veya konuşma bozukluğu olan birçok çocuk için uygulanan tedavi yöntemine dil ve konuşma terapisi denir. Konuşma bozukluğu seslerin doğru üretilmemesi ile ilgilidir. Dil bozukluğu ise anlamdaki güçlük ya da düşüncelerini bildirmek için kelimeleri bir araya koyamamaktır. Buna bağlı olarak konuşma terapisi çeşitli dil ve konuşma bozukluğu olan her yaştaki kişiye yardım eder.

Okul Dönemi İşitme Engelliler Eğitimi Nedir?

İşitme kaybının teşhisi kesinleştikten sonra çocuğunuz için uygun değerlendirme ve katılım programları hazırlanmalıdır. İşitme engelli çocuklar farklı işitme derecelerinden dolayı farklı programlara ihtiyaç duyarlar. Bu yüzden farklı alanlardan uzmanlar bir araya gelerek program hazırlar.

İşitme Engelliler Öğretmeni
Özel Eğitim Uzmanı
Çocuk Gelişimi ve Eğitimcisi
Dil ve konuşma uzmanı
Çocuk odyoloğu
Psikolog
Verilen Kursların Ayrıntıları
Konuşma bozukluğu, geç konuşma , eksik kelime , kekemelik ve işitme engelli bireylerde eğitim
işitme geriliği , harf ve ses çıkarma güçlüğü  gibi sebeplerle okuma güçlüğü yaşayan bireylerin eğitimi