Sakarya Serdivan Talha Durak

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Talha Durak

serdİvan, SAKARYA
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: İlkokul Türkçe Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , Türkçe Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Talha Durak, SAKARYA SERDİVAN ve civarında hizmet vermekte olup 12.04.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAKARYA ilinde hizmet veren 240 kurs/özel ders verenden 63 . sıradadır. Başta İlkokul Matematik Özel Ders olmak üzere 3 farklı kurs/özel ders vermektedir. Talha Durak, 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
10 yıllık özel okul deneyimiyle, hem alt düzey hem de üst düzey ilkokul öğrencileriyle telafi ve üst düzey çalışmalar yaptım. Ezberciliği değil mantık kurarak öğrenmeyi önemserim. Her öğrenci, seviyesine uygun yaklaşılırsa öğrenebilir.


İlkokul Türkçe Özel Ders Nedir?

İlkokul 1-2-3-4. sınıflara yönelik türkçe ders takviyesi verilir.

İlkokul Matematik Özel Ders Nedir?

İlkokul 1-2-3-4. sınıflara yönelik matematik ders takviyesi verilir. Matematik yapısı itibariyle sadece dinleyerek öğrenilecek bir ders değildir. Matematikte herhangi bir konuyu öğrenmek için bol bol pratik yapmak gerekir. Dinleme, öğrenme, öğrendiklerini uygulama ve tekrar etme aşamaları tamamlanmadan Matematikte başarıya ulaşmak son derece zordur. Öğrenciler genelde sınıf ortamındaki derslerde yeterli pratik yapma imkanı bulamazlar ve konuyu öğrenemezler. Özel derste ise öğretmen konuyu anlattıktan sonra kalemi öğrenciye devreder ve soru çözümlerini öğrenci yapar. Kuşkusuz öğrendiklerini hemen uygulama fırsatı bulan öğrenci bu pekiştirmeyle daha iyi öğrenmiş olur. Verilen ödevlerle ise tekrar etme kısmı halledilerek öğrenilen bilgilerin kolay unutulmaması için en doğru öğrenme şekli yapılmış olur.
Verilen Kursların Ayrıntıları
Türkçe dersinin anlaşılması için önce okumanın gelişmiş olması gerekir. Öncelikle buna dönük çalışmalar yaparım.  Dil bilgisi konularında da kuralları ve tanımları önceki öğrenmelerle ilişkilendirerek kalıcılığı sağlarım. Sınavlara dönük soru çözümleriyle test başarısını artırırım.
Matematik konuları mantığı fark ettirilmeden ve birbiriyle ilişkilendirilmeden anlatıldığı için birçok ilkokul öğrencisi tarafından anlaşılmıyor. Çünkü soyut kalıyor. İşte bu noktada gerekçelerini açıklayarak ve eğlenceli şekilde anlatarak akılda kalmayı sağlıyorum. Bu süreçte öğrencinin başarı motivasyonunu da ön planda tutmaya özen gösteririm