Samsun Atakum Mert Saran

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mert  Saran

atakum, SAMSUN
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Biyoloji Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , LGS TEOG Matematik Kursu , Biyoloji Özel Ders , Kimya Özel Ders , Biyoloji Kursu , Kimya Kursu , Matematik Kursu , AYT Matematik Kursu , AYT Kimya Kursu , AYT Biyoloji Kursu , TYT Matematik Kursu , TYT Biyoloji Kursu , TYT Kimya Kursu , KPSS Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mert Saran , SAMSUN ATAKUM ve civarında hizmet vermekte olup 16.10.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAMSUN ilinde hizmet veren 255 kurs/özel ders verenden 73 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 17 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mert Saran , 1 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp fakültesi öğrencisiyim. Bir buçuk yil ODTÜ de okuduktan sonra sınava tekrar hazırlanarak tıbba geçiş yaptım. Lise matematik kimya ve biyoloji derslerinde özel ders verebilirim. Üniveriste sınavına hazırlananlara yardımcı olacak tecrübem ve bilgim vardır.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Biyoloji Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik biyoloji özel dersi verilir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
İyi bir üniveriste kazanmak için AYT matematikte iyi yapmak kaçınılmaz şimdiki sistemde ise matematiği sadece bilmek yetmiyor yorumlamak ve bilgili nerede kullancağını bilmek de çok önemli geçen sene 40 soruda 38 yaparak Tıp fakültesine yerleşmiş biri olarak bu konuda epey yardımcı olacağımı düşünüyorum
TYT sınavı ile artık öğrenciden beklentiler değişti ezberci sistem geride kalıp okuyan anlayan ve anladığını matematiksel olarak ifade eden öğrenciler isteniyor. Ben de bu konuda ezber değil matematiksel düşünce becerisi geliştirmek üzerine bir eğitim modeli uygulayacağım.