Samsun Canik Oğuz Furkan Tatlı

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Oğuz Furkan Tatlı

canİk, SAMSUN
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Oğuz Furkan Tatlı, SAMSUN CANİK ve civarında hizmet vermekte olup 18.07.2017 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. SAMSUN ilinde hizmet veren 290 kurs/özel ders verenden 45 . sıradadır. Başta Lise Matematik Özel Ders olmak üzere 1 farklı kurs/özel ders vermektedir. Oğuz Furkan Tatlı, 11 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Karadeniz Teknik Üniversitesi Matematik Öğretmenliği mezunuyum. Matematiğin Eğitimdeki önemi her zaman büyük ölçüdedir. Bu nedenle Matematiği yapabildikten sonra açamayacağınız kapı kalmamış olacak.Matematiğin anlaşılır ve korkulduğu gibi zor bir ders olmadığını göstermek için buradayım. 9,10,11 12 ve 5 -6-7-8 sınıflarına özel ders veriyorum.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Karadeniz Teknik Üniversitesi Mezunuyum. Matematik aşığı olan bir öğrenci oldum hep. Boş kaldığım zaman geometri testi çözerdim. Öğrencilerime aynı heyecanı yaşatabileceğime inanıyorum.