Trabzon Merkez Ahmet Gökdoğan

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Ahmet Gökdoğan

merkez, TRABZON
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Üniversite Dersleri

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Ahmet Gökdoğan, TRABZON MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 11.05.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. TRABZON ilinde hizmet veren 165 kurs/özel ders verenden 53 . sıradadır. Başta Lise Matematik Özel Ders olmak üzere 2 farklı kurs/özel ders vermektedir. Ahmet Gökdoğan, 2 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
18 Yıllık Tecrübeyle tüm üniversite matematik dersleri verilir.
Diferansiyel Denklemler
Sayısal Analiz
Matematik I,II,III,IV
vs.
Dersler online https://whiteboardfox.com üzerinden verilecektir.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Üniversite Dersleri Nedir?

Üniversite derslerine yönelik verilen kurstur.
Özel ders hizmetlerinde öğretmen öğrencinin kapasitesini,hazırbulunuşluluğunu gözlemler ve konuyu o düzeye göre anlatır.Geleneksel sınıf ortamında ise her öğrencinin bilgi ve algılama düzeyinin farklı olmasından dolayı konu işlenirken öğrencinin konuyu kolay ya da zor bularak ilgisinin dağılmasına yol açar. Dersin herhangi bir anında ilgisi kaybolan öğrenci tekrardan motive olmakta zorlanır ve dersi anlayamaz.
Öğrenci özel ders hizmetlerinde öğretmenin sorduğu soruların tek muhattabı konumundadır. Bu yüzden derslere olan ilgisi daima aktif olur.Geleneksel sınıf ortamındaysa sorular ile bütün talebelerin ilgi ve motivasyonunu canlı tutmak zor bir iştir.
Geleneksel sınıf ortamında işlenen konu ile ilgili bir ve ya birden fazla soru çözülürken özel ders hizmetlerinde konu hakkındaki en ucu açık sorulara kadar yer verilir. Konunun ulaşabileceği en zor kısımlara kadar değinilmesi nedeniyle özel dersler talebeye kendine güven verir.
Verilen Kursların Ayrıntıları
18 Yıllık Tecrübeyle üniversite hazırlık matematik dersleri verilir.
18 Yıllık Tecrübeyle tüm üniversite matematik dersleri verilir.
Diferansiyel Denklemler
Sayısal Analiz
Matematik I,II,III,IV
vs.
Dersler online https://whiteboardfox.com üzerinden verilecektir.