Trabzon Merkez Mihriban Şimşek

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Mihriban ŞİMŞEK

merkez, TRABZON
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Biyoloji Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , LGS TEOG Matematik Kursu , Fen Bilimleri Özel Ders , AYT Matematik Kursu , AYT Biyoloji Kursu , Biyoloji Kursu , Matematik Kursu , TYT Matematik Kursu , TYT Biyoloji Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Mihriban ŞİMŞEK, TRABZON MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 11.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. TRABZON ilinde hizmet veren 165 kurs/özel ders verenden 47 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 12 farklı kurs/özel ders vermektedir. Mihriban ŞİMŞEK, 7 gelen talepten 2 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Ezberci sistemden ziyade öğrencinin bir konuda nasıl düşündüğünü anlayıp en doğru şekilde kritiğini yapabilmek, ona yol gösterebilmek önemlidir. Bir eğitmenin, öğrencisini anlaması, onun isteklerine karşılık verebilmesi gerekir. Ben ulaşabildiğim ilköğretim ve lise öğrencilerine, eğitim alanındaki tecrübelerimle hem pozitif bilimler alanında sahip olmaları gereken bilgileri kazandırmak hem de onları bilinçlendirmek istiyorum.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Biyoloji Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik biyoloji özel dersi verilir.