Uşak Merkez Nevzat Düzenli

Bu kursu paylaş
0 Yorum

Nevzat DÜZENLİ

merkez, UŞAK
BİREYSEL ÜYE
Verdiği Kurslar: Lise Matematik Özel Ders , Lise Geometri Özel Ders , Ortaokul Matematik Özel Ders , İlkokul Matematik Özel Ders , LGS TEOG Matematik Kursu , Geometri Özel Ders , AYT Matematik Kursu , AYT Geometri Kursu , Geometri Kursu , Matematik Kursu , TYT Matematik Kursu , KPSS Matematik Kursu

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında Özet Bilgi:
Nevzat DÜZENLİ, UŞAK MERKEZ ve civarında hizmet vermekte olup 07.11.2018 tarihinden itibaren kursbudur.com ailesinin bir üyesidir. UŞAK ilinde hizmet veren 46 kurs/özel ders verenden 2 . sıradadır. Başta Matematik olmak üzere 12 farklı kurs/özel ders vermektedir. Nevzat DÜZENLİ, 0 gelen talepten 0 tanesine teklif vermiştir.

Kurs/Özel Ders Veren Hakkında
Okul takviye ve YKS - (TYT-AYT) - LGS-  DGS - ALES -  gibi sınavlara hazırlıkta sadece uzman olduğum MATEMATİK & GEOMETRİ branşlarından profesyonel olarak özel ders veriyorum.
Ders işlenişi klasik ezberci metottan tamamen farklıdır. Yıllarca Matematik Olimpiyatları'nda elde etmiş olduğum deneyimlere dayalı olarak geliştirdiğim kendime özgü yöntemlerle ders işlenir.
Ezber yapmadan, matematiği bütünsel olarak algılatıp, genel matematik mantığını öğrencilerime aktarıyorum. Bu sayede çok kısa sürede, etkin sonuçlar ortaya çıkıyor.
Matematiğin genel mantığına hakim olduğunuz zaman bu gibi ösym sınavlarının zor olmadığını, düşük neticelerin yanlış metotlardan kaynaklandığını belirtmek isterim.
İstekli ve azimli olup, matematiği sıfırken başladığımız ve kısa sürede çok ciddi yol kateden pek çok öğrencim olmuştur.


Lise Matematik Özel Ders Nedir?

Özel ders; öğrencinin bir derste veya konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviye dersleridir.

Günümüz eğitim sisteminde matematik derslerinin önemi katlanarak artmaktadır. Tüm öğrencilerin hayal ettikleri noktalara ulaşmalarındaki en önemli basamak matematik derslerindeki başarılarına bağlı durumdadır.

Sınıf ortamında anlatılması için hazırlanan matematik ders planları sınıf genelindeki tüm öğrencilere uygun olması düşünülerek hazırlanmaktadır. Hâlbuki her bireyin sayısal zekası aynı seviyede olmamakla beraber matematik öğrenme düzeyi de farklılık göstermektedir. Bu dikkate alındığında hazırlanan bir matematik dersi planının bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre gereğinden basit, bazı öğrencilerin matematik öğrenim seviyelerine göre de  ise ağır geldiği olgusu ortaya çıkmaktadır.

Bazı öğrencilerde matematik özel dersinde alacağı belki basit bir ön bilgi, konunun kolaylıkla öğrenilmesini sağlamaktadır. İşte tam bu noktada öğrencilerin matematik özel dersine ihtiyacı olduğunu vurgulayabiliriz.

Sonuç olarak kısaca özetlersek;

• Her bireyin öğrenme hızı ve seviyesi farklıdır.
• Eğitim sistemimizdeki sınav sistemlerinde matematik derslerinin önemi ve katsayısı git gide artmaktadır.
• Sınıf mevcutlarımız kalabalık durumdadır.
• Öğrenciler kısa zamanda matematik dersine ait birçok kazanıma sahip olmak zorundadırlar.
• Matematik özel dersi sadece kazanımlar konusunda kendisini eksik hisseden öğrenciler için değil, kendisine hız kazandırmak rakiplerine fark atmak isteyen öğrencilerinde başvuracağı bir yoldur.

Bu nedenlerle matematik özel dersi imkânları ölçüsünde her öğrenci için kaçınılmaz bir fırsat oluşturur.

Lise Geometri Özel Ders Nedir?

9-10-11. sınıflar ders takviyesi, 12. sınıf ve lise mezunlar için ygs sınavına yönelik geometri özel dersi verilir.

Geometri nedir?
Uzayı ve uzayda tasarlanabilen şekilleri ve cisimleri inceleyen matematik dalıdır. Yunanca bir kelime olan geometri, kelime manası olarak yerin ölçülmesi demektir. Geometri çok eski çağlardan beri vardı. Ancak geometri ismi, bu bilimin ilk sistematik hale gelmeye başladığı eski Yunanlılarda verilmiş olup, aksiyomatik bir ilim haline gelmesine rağmen, halen kullanılmaktadır.

Her bilim dalında olduğu gibi geometrinin de üzerine kurulu bulunduğu bir temeli mevcuttur. Bu temel üzerinde kendi ifade birimleri ile, meseleleri (problemleri) açıklığa kavuşturmaya çalışır. Bu temeller aksiyom, postülat, tanım (tarif), teorem ve geometrik yer isimlerini alır. Bunlardan aksiyom, ispata ihtiyaç duyulmadan, kabul edilen önermelerdir.

Verilen Kursların Ayrıntıları
Matematik öğretilmez öğrenilir. Ben öğrencilerimin düşünmelerini ve her şeyi yaparak yaşayarak öğrenmelerine yardımcı oluyorum